• |
ide | kryesore

Tërmeti godet ishullin e Zakynthos në Greqi

-Instant, Arkiva, Planet

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë goditi zonën e Volimes, në Zakynthos pak pas orës një të ditës së sotme.


Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, dridhja kishte një thellësi fokale prej dhjetë kilometrash dhe epiqendra e saj ishte e vendosur 25 kilometra në perëndim të Volimes.


Greqi prej ditësh është përfshirë në një aktivitet të lartë sizmik me tërmete që kanë krijuar shqetësim tek qytetarët dhe ekspertët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu