• |
ide | kryesore

FOTO/ Zbulohet shtëpia 1 milion paund e kanabisit e dy shqiptarëve në Angli

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia britanike ka zbuluar një fermë kanabisi, me vlerë gati 1 milion paund duke vënë në pranga 2 shqiptarë. Mësohet se të arrestuarit janë Frrok Zefi, 42 vjeç dhe Aldi Gjetani, 27 vjeç. Ata u vunë në pranga në Blackpool mbrëmjen e së hënës.


Dy shqiptarët u gjetën brenda fermës dhe akuzohen për kultivim të kanabisit dhe shkelje të ligjit të emigracionit. Policia zbuloi se energjia elektrike që përdorej për kanabisin vidhej.


Në total u sekuestruan rreth 950 rrënjë kanabis sativa me një vlerë rreth 1 milion paundë. Shqiptarët kishin krijuar të gjitha kushtet optimale për rritjen sa më mirë të lëndës narkotike. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu