• |
ide | kryesore

Kokainë, kanabis dhe municione në banesë, arrestohet 32 vjeçari në Kavajë

Arkiva, Lajme

Një 32 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kavajës pasi është kapur me drogë dhe me municion luftarak. Në kuadër të këtij aksioni është arrestuar Shkelqim Sokoli dhe janë proceduar penalisht edhe dy persona për moskallëzim të krimit. Gjatë kontrollit në automjet dhe të banesës së shtetasit Sh. S, sherbimet e Policisë gjetën municion luftarak, lëndë narkotike kokainë, kanabis, një armë e ftohtë(thikë) një palë pranga policie të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Sekuestrohen municion luftarak, lëndë narkotike kokainë dhe kanabis, pranga policie, një automjet dhe sende të tjera të kundërligjshme.


Njoftimi i plotë:


Drogë, municion dhe sende të tjera të kundraligjshme në mjet dhe në banesë, vihet në pranga nga Policia e Kavajës, 32-vjeçari.

32-vjeçari me precedent të mëparshëm penal në fushën e vjedhjes.

Procedohen penalisht dhe dy shtetas të tjerë, për veprën penale “Moskallëzim i krimit”.

Sekuestrohen municion luftarak, lëndë narkotike kokainë dhe kanabis, pranga policie, një automjet dhe sende të tjera të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kavajë, në vijim të punës për kapjen e personave që qarkullojnë me sende të kundraligjshme apo i mbajnë ato në banesë, kanë intensifikuar punën dhe si rezultat i kontrolleve të shtuara, mbi bazën dhe të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kanë ndaluar për kontroll automjetin me drejtues Sh. S dhe pasagjer shtetasit K. K dhe M. K.

Gjatë kontrollit në automjet dhe të banesës së shtetasit Sh. S, sherbimet e Policisë gjetën municion luftarak, lëndë narkotike kokainë, kanabis, një armë e ftohtë(thikë) një palë pranga policie të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Sh, S., 32 vjeç, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”,” Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mbajtje pa leje e armëve të ftohta” dhe “Mbajtja pa leje e uniformës”.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Kavajë, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu