• |
ide | kryesore

Porositë e Bashës për deputetët e PD kur Rama të prezantojë qeverinë në Kuvend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka vendosur që ditën e enjte të mos e braktisë sallën e Kuvendit ku pritet të prezantohet program qeverisës i kabintetit “Rama 3” dhe që ministrat të marrin votëbesimin.


Mbrëmjen e së mërkurës në selinë blu u mblodh grupi parlamentar i Partisë Demokratike me në kryer Alfred Rushajn për të vendosur planin që do të zbatohet në këtë seancë plenare.


Burime nga grupi parlamentar thanë se ashtu si në 2017 opozita ka vendosur të mos i drejtojë asnjë pyetje qeverisë së re.

Kjo për të mos i dhënë mundësi Ramës dhe ministrave të marrin më shumë kohë. Demokratët kanë vendosur që të shfrytëzojnë në maksimum kohën për t’i bërë oponencë programit qeverisës.

Deputetët e PD pritet të fokusohen në 3 momente kyçe si pandemia e Covid-19, tërmeti dhe kriminaliteti në vend që konsiderohen si dështime të qeverisë që kaloi.

Në mbledhje nuk ka qenë i pranishëm ish-kryeministri Berisha dhe as deputetët Flamur Noka dhe Tritan Shehu që njihen si mbështetës të tij. ©LAPSI.al

6 Comments

 1. jqj cfare strategjie brilliant

  mos e mbushni me lajme kot

  aman ca ka thon? se ka thon njeri dr msot!

  na keni care karin me porosi foshnjarake

  a thu se jane kalamj kopshti, haje te tere ushqimin dhe fol 10 minuta fiks!!!

  lajme kari per mbledhje idiote

  te bojn detyren si opozite, ose te ikin te gjithe ne pidh te semes! me bashen te parin qe i ka von ne rresht po u jep abc

  deputete kari si e harxhojne kohen me kto karlliqe!

 2. Basha, Rushaj, Alibeaj, Grida, Salianji- peseshja kolone e peste e PS ne PD. Pak me kujton

  edhe ate kalin e drujte qe rrenoi Trojen. Nejse, edhe kjo e ka je te mire. S’kane pse

  te bejne zgjedhje fare, mblidhet komiteti qendror PS-PD dhe e mejtojne sa

  sa depudete do kete PD e sa PS qe te duket si mender demokraci.

  1. opozite e perjetshme me bashen

   te vihen rradhe ti lepijne bolet rames

   2025 do i gjeje me bamirin tu homger fara

 3. Duma,alibeaj, endri hasa, mbrojne vendimin dhe Bashen

  o legena me bashend do jeni ne opozite, keni halline postit tuaj, per te vetmin qe me vjen keq eshte alibeaj. sic duket emerimi i nuses ne gjykate kushtetuese paska bere efekt

  me alibi haspi na detyroi usa, po mandatet spe i dogjet mor kurva!

  dhe ju detyron Rama. jeni ne pazare me ramen dhe per ate pak pushtet ne pd

  me mire te linit ramen ne pushtet valle?

  ptu hale muti

  ja pse sfiton pd me grida dumen ne kavaje, as me endri hasen te mami vet apo alibeaj ne fier,

  1. jane aq te mbaruar sa kane marre te gatshem tesktin per ta publikuar.
   Duket qarte e njejta gjuhe e perdorur dhe menyre shkrimi apo tipologji, i njejti konkluzion.

   PR operation

   fuga tu ndihmu bashen 😀

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.