• |
ide | kryesore

Protestë në Tiranë e Fier për vrasjen e Sabrina Bengajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qytetarët të shumtë në Tiranë e Fier kanë zhvilluar protesta të heshtura për vrasjen e Sabrina Bengajt me bukë në gojë nga ihs-bashkëshorti i saj.


Protesta në Tiranë po zhvillohet para Ministrisë së Punëve të Brendshme, ndërsa protestuesit kanë marshuar edhe drejt Ministrisë së Drejtësisë.


“Platforma kombëtare për gratë” kërkon drejtësi për nënën e ndjerë 23-vjeçare, që u vra nga ish-bashkëshorti Elton Metaj dhe la pas një fëmijë të vogël 3 vjeç.

Ata kanë kërkuar heqjen e kujdestarisë prindërore për vrasësit e nënave.

“Duam drejtësi, mbështetje familjeve të viktimave”- thonë protestuesit.

6 Comments

 1. Ne shqiperi asnje nuk proteston spontanisht dhe natyrshem se nuk i lene hallet dhe frika e perditeshme qe te revoltohen si njerez te lire. Te gjitha ato qe kane dale ne ate proteste e kane bere per te xhvat ndonje lek shteti apo fonde sorosiane.

 2. Futini nje kokerr tani ne burg dhe nje shkop bythes dhe lijeni ashtu. Por dhe ai babai i asaj te shkretes qe e dha gocen 13 vjec nuk eshte pa gje. Rrine si muti tani, as hakmerren as gje

 3. u thoni shpellareve te open tek top channel se
  problemet mendore jane ndryshe nga crregullimet e personalitetit

  dhe njerezit me crregullime te personalitetit denohen dhe nuk cohen ne psikiatri

  lexoni kete liber :

  Dangerous Personalities: An FBI Profiler Shows You How to Identify and Protect Yourself from Harmful People
  by Joe Navarro, Toni Sciarra Poynter

 4. “Duam drejtësi, mbështetje familjeve të viktimave”- thonë protestuesit.

  “Pa merak. Ja kete 4 vjecar, do jua zgjidhim te gjitha hallet” – pergjigjen talebanet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu