• |
ide | kryesore

(VIDEO) Pamje nga miniera në Bulqizë, bllokohet një minator në galeri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një minator u bllokua në galeritë e minierës së Bulqizës pas rënies së një masivi minerali, të mërkurën.


Policia njoftoi se “grupi i avari-shpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit”.


Ky është aksidenti i dytë në tre ditë në minierën e Bulqizës. Të hënën një minator u plagos gjatë punës në galeritë e minierës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.