• |
ide | kryesore

Berisha u kërkon të falur demokratëve që i solli Bashën

-Instant, Kryesore, Lajme

Kulmi i foltores së Sali Berishës ishte momenti kur ai u kërkoi solemnisht falje demokratëve për Lulzim Bashën. Në këtë moment salla ka shpërthyer në brohorima dhe me thirrjet: “Turp Turp”. Pavarësisht se sa e sinqertë është ndjesa e ish kryeministrit, ai tha se ka qenë avokat i militantëve përballë Bashës dhe se nuk ka pasur djeni për projektin e tij për largimin e të gjithë bashkëpunëtorëve.


Lexo me tej:


Armand Shkullaku: Përjashtimi i Berishës, vendim i fortë por akt i dobët

Berisha tha se ai i ka kërkuar dorëheqjen Bashës që në 2017.

“PD ka 8 vjet që ka humbur ëdo aksion 100 përqind. Ka 8 vite që ajo kalon nga disfata elektorale në disfatë elektorale. Kjo është PD në ditët e sotme. PD humbi zgjedhjet e fundit, në të cilat Edi Rama vodhi, bleu dhe grabiti dy herë më shumë vota se në zgjedhjet e vitit 2017. Po prapë duhet t’ia themi vetes të vërtetën në sy. PD nuk i fitoi zgjedhjet. Unë nuk mund të them atë që nuk është.

Vëzhgim/ A e dobëson apo e forcon PD-në “përçarja” e Sali Berishës

Ditën e zgjedhjeve në darkë, pollsteri më serioz që kishim, pyet zgjedhësit demokratë se për kë votuan në PD. Vetëm një e pesta e tyre thoshin se kanë votuar për kryetarin. Të tjerët për PD-në. E kundërta ishte në raport me partinë tjetër. Nuk mund të them që fituam se në këtë mënyrë nuk fitohet”. Ai tha konkluzionin e brohoritur fort nga salla: “Humbe njëherë zgjedhjet, duhet të ikësh. Po humbe dy herë, duhet të ikësh dy herë,” tha Berisha. 

Versioni konspirativ/ A ka qene Basha pjesë e planit për eleminimin e Berishës

Ai përmendi edhe njëherë fjalët e hapura nga kryetari se vendimet “de facto” i merrte Berisha duke e mohuar këtë.

Ish lideri historik përsëriti edhe njëherë faktet që ka thënë ditët e fundit në intervista televizive dhe tha se do ta vazhdojë foltoren e tij me qytetarët: “ne duhet të betohemi këtu për shpëtimin e PD-së” tha ai përmes brohoritjeve dorëheqje dorëheqje.

©Lapsi.al

 

28 Comments

  1. Nuk thu shyqyr qe u kujtu !

   Kush do kujtohet gaz bardhi suma grida suma apo salianj suma

   Nuk i ke pate ca sumcesh jane

   Fitohet me ata palaco

   Berishe je i falur …urdhero na hiq kete bashen se na shiti pd me gjithe rrecka tek rama

  2. E keqja vertet s’ka fund, por, sic e katandisen kete vend, bastardi joshqiptar, Edvin Greko/Llacifaci me banden Sorosianes ne bashkepunim me sorosianin rezerve Lulush, nuk ka pushtues, dreq e shejtan, qe te mundet t’i bej me shume dem, ky eshte fundi per cdo te keqe, me keq s’ka si te behet, rock bottom.
   Krahasuar me cfare po na shikojne syte, Berisha, eshte per t’u shpallur Shenjt ne Vatikan.

  1. Jo po noizy

   Aty skishte vend po rrinin me shume jashte se brenda

   Ishin te gjithe me vullnet te lire

   Shko thuji rames ti sjelle me liste si zakonisht ose ta mbushi me grate e administrates fier

   Per bashen spo flas fare..ate as gruja vet nuk e voton

 1. Hiqe Bashen dhe na sill Mziun se ka elektorat sa ty dhe Basha bashke. Ku katandisi PD. Po shkon drejt shperberjes sepse akoma nuk po e kupton qe duhen njerez te rinj me ide te reja dhe koncepte te ndryshme demokratike.

 2. “vetem nje urdher presim”.

  “Presim prej teje që ta na thërrasësh jo te Partia Demokratike, se dihet kush është tani kryetar i PD, po para Kryeministrisë që ta rrëzojmë Edi Ramën.

  Nëse nuk rrëzohet paqësisht, jemi gati që t’i përgjigjemi thirrjes që i ke bërë gjyshit dhe babait tim, o burra të kapim armët!Shpellkare e cecene jeni gati se ky kryeshpellkari ne takim me salibanin sali eshte gati per nje lufte para kryeministrise

 3. Mir se erdhe Berisha! Ndjesen e pranojmë, po nuk e the kush ta “rekomandoi” Bashën atëherë në 2013 ??!! Llafet e keqia thone se ishte gjyshi Sorros. Edhe këtë duhej t’a kishe thënë në foltore.

  Sidoqoftë, mos na zhgënje! Mos u ndal !! Se pastaj do bëhet keq për të GJITHË.

 4. Ka një mënyrë për ta nxjerrë Lulzim Bashën për leckash. Dhe është e thjeshtë dhe lehtësisht e bëshme.

  Mënyra është kjo: ta nxjerrin Lulzim Bashën për leckash. Dmth, fizikisht, të futen te Shqupi dhe për leckash dhe jashtë. Nëse nuk e lejon policia e Edi Ramës, atëherë, një çadër te dera e PDsë dhe demonstratë deri sa të krijoher Republika e Re! Më fal, jo Republika e Re por Partia Demokratike e Re. Për një javë e keni Bashën në reverse, dhe pastaj – po po – për leckash dhe jashtë.

  Në fund fare do mbeteni me Berishën që do bëjë sulm pa kthim me ‘kreun e meduzes, Edvin Kristaç Ramën’. Dezinjimin e PDsë parti terroriste. Dhe të gjithe në Viçidol me Salën në barrelë, se nuk do ketë takat të eci. Deri sa t’ju vdesë plaku në kosh.

  1. Treçerekun e komentit e kishe mirë, pastaj fute në punë pjesën e manipuluar të trurit.
   Pas 20 vjet pushtimi e investimesh triliona dollarëshe amerika e sorrosit u hëngri mutin talebanëve.

 5. Paralajmërimi i dytë i Bashës, përsëri në fjalën e tij në mbledhjen përjashtuese, ishte se kjo që ndodh ishte në të mirë të Berishës dhe… kujtoni… të familjes së tij. Këtu është thelbi. Basha ka bërë divorcin jo vetëm me Berishën, por edhe me familjen që e solli në politikë. Dhe se, do apo nuk do Berisha, nga sjellja e tij, varet edhe fati i familjes së tij. Ishte goditje prej skuthi politik, por e goditur nën brez, ku Berisha nuk mban më. Sa herë që atij i është përmendur familja e tij dhe bëmat e saj, ai vetë është egërsuar deri në shpërfytyrim.Sfurqet I ka mbledhur meta ne presidence shkoni armatosuni o shpellkare cecene skiftere lakejte guerilas debatikas byrektore mbroni Atin shpirteror

  1. perkrahje pa fund per bashen nga fugshklymat e rampjelljes

   prova me e qarte e tradhtise te gjithe analistet e mediave te propagandes kazan te rames, po mbronin bashen ..

 6. E keqja vertet s’ka fund, por, sic e katandisen kete vend, bastardi joshqiptar, Edvin Greko/Llacifaci me banden Sorosianes ne bashkepunim me Sorosianin Rezerve, Lulush, nuk ka pushtues, dreq e shejtan, qe te mundet t’i bej me shume dem, ky eshte fundi per cdo te keqe, me keq s’ka si te behet, rock bottom.
  Krahasuar me cfare po na shikojne syte, Berisha, eshte per t’u shpallur Shenjt ne Vatikan.

 7. Gaz sumcja eshte pjelle e Ramutit me Grida feckes ,ore pse nuk del Lylushi nga selia e pd ca ka ai more Gjino -Salianji na e thuaj apo e ka bere synet Kimetja,me keta burra picka qe ka pd do te vine pushtet ,po kane bythe te dalin dhe te kerkojne takim me demokratet,dhe t’a shikojne pidhin e t’emave.

 8. Pamë njeriun e trajektoreve gjarpëruese i cili ndez atmosferën duke lëshuar rrufe edhe ditën me diell. Shan atë që para disa ditësh e ngrinte në qiell, pështyn atë që me ëndje e ka gëlltitur, kërkon ndjesë duke mos qenë kurrë pishman për ato që ka bërë, mashtron sy për sy e iu hedhë trutë e magjarit ithtarëve që e brohorasin në ekstazë, i bie pragut (Lulzim Bashës) që të dëgjojë dera (SHBA)

 9. për Shqipërinë e Sali Berishën që në vitet e qeverisjes së tij ka pasur një sjellje “mistrece” e deri “gangstere” me popullin e vet në radhë të parë dhe me aleatët në fund të herës.

  Bëhet fjalë për fillesat e Sali Berishës në krye të shtetit shqiptar, kur ende mbante pardesynë e bardhë të lëvizjes së dhjetorit dhe kostumin e qepur në kohën kur udhëtonte në Francë për të bërë analizat e gjakut dhe të jashtëqitjes së ish diktatorit komunist Enver Hoxha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu