• |
ide | kryesore

Gaz Bardhi: Basha nuk kishte zgjidhje për Berishën para amerikanëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazmend Bardhi, sekretar i përgjithshëm i PD-së komentoi për herë të parë vendimin e Lulzim Bashës për përjashtimin nga grupi parlamentar të Sali Berishës.


Bardhi thotë se ka qenë i pranishëm në takimet e Bashës me zyrtarët amerikane, dhe garanton se kryedemokrati e ka mbrojtur Berishën, por sipas tij nuk kishte një rrugë tjetër.


“Si çdo demokrat, ky vendim lëndon, por para se të japim një vendim emocional duhet që secili nga ne, nisur nga Basha deri te anëtari më i thjeshtë, duhet të kemi parasysh interesin e demokratëve.

Kjo ishte e vetmja rrugë nga informacionet që unë kisha,ishte i vetmi opsion për situatën e krijuar. S’do donim kurrë të ishim në këtë situatë. Sot vendi ka një minues të demokracisë dhe ai është Edi Rama .

Dua të ndaj dhe një info, që drejtimi i gishtit të PD sikur e keqja është aty, por e keqja është Edi Rama.
Këtu nuk ka një betejë mes Bashës dhe Berishës, Basha ka marrë një vendim i diktuar nga rrethanat në të cilat ishte PD, dhe në atë vendim ka shprehur vlerësimin ndaj figurës së Berishës .

Zyrtarisht në prezencë të zyrtarëve amerikanë Basha e ka thënë mos dakordësinë për vendimin e SHBA, ka mbajtur qëndrim në emër të PD në mbrojtje të Berishës. Berisha është në dijeni të rreziqeve që i kanoseshin demokratëve në rast mos vendimi.

Unë jam dëshmitar i takimeve të Bashës me amerikanët , nuk jam i lejuar të nxjerr detaje, por konfirmoj se në rast se Basha s’do merrte vendimin interesat e demokratëve do ishin cenuar në mënyrë të parikuperueshme”, – tha Bardhi.

11 Comments

 1. Vazhdon me.alibite ordinere

  Dmth o kurv mashkull lur ti djeg mandatet nuk ka problem

  Por kur te thone hiq berishen kerkese absurde për një parti, ti me dhimbje ama dhimbje hahahaaa e perjashton

  Ky eshte pazar me ramen o kurvë mashkull

  Me bashen PD nuk fiton!!

  Ti smerr.vete as nje votë ne elbasan po te mos garosh me pd dhe berishen

 2. Si do cenoheshin interesat e demokrateve o bardh-xiu ? Ato te cenuara e te dreqosura jane.

  Jo vetem jane pa pune, te pa shprese, me femijet e degdisur larg S hqiperise por edhe te skeduar

  ne listat e zeza te partise nga patronazhisto-spiunet e rilindjes dhwe trajtohen nga qeveria si armiq.

  E cdo u benin amerikanet, apo gjermanet me teper ? Ju ndoshta po se mos keni naj leke neper

  bankat e Amerikes se sa per demokratet e thjeshte ata jane non-grata jo vetem ne Amerike por edhe

  ne Shqiperi.

 3. Gaz Bardhi e Lul Basha skane asnji lidhje me PD dha kane ardh atu me parashut. Tani po i hapet barku per pd. Yt pederast.

 4. Cfare nuk pret nga bq,por edhe bq kane te drejt me fol dhe mbetesh ne opozit per shume vjet deri sa te mbushet vendi me bq te sojit gaz lul

 5. Skishte zgjidhje????Përse nuk zbatoi statutin???Në se forumet do të vendosnin ai do ishte i qetë në çdo vendim që ato do mernin.Por jo !!!Ai mendoi vetëm për b….n e tij dhe asgjë më tepër.

 6. Doli foli dhe ky pederi, qe mori dhe rezultatin me te dobet ne zgjedhje. Tani flet per PD. Skishte rruge tjeter thote. Pse nuk iket vete?!
  Se jeni ca sumce ca bythlepires, qe skeni guxim te perballeni vete dhe perdorni lloj lloj justifikimesh pa lidhje.
  Hajde se ju zbyth Berisha tani.

 7. Njeriu kur shitet nuk ka rrugë tjeter veçse tua jap dhe bithen kur t’ju teket.
  Keta lavire kan kapur peng Partinë demokratike per te rrogetuar veten dhe po kenaqen me te qenurit
  “ opozitë” ku ne fakt jan shtojcë e ramsin si ne veprime ashtu dhe gjykime. Basha ose duhet te ik ose duhet terhiqet zvarrë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu