• |
ide | kryesore

Grupi për PD-në: Reformimi i partisë nis me dorëheqjen e Lulzim Bashës

-Instant, Lajme, Të fundit

Grupi për Partinë Demokratike është shprehur se vendimi i fundit i Kryetarit në detyrë të Partisë Demokratike për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së, “është antistatutor dhe në vazhdën e të gjitha vendimeve antistatutore e antidemokratike të ndërmarra që prej vitit 2017”. Sipas Grupit për PD-në, “Lulzim Basha është përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 nëpërmjet pazareve dhe marrëveshjeve fitimprurëse me Edi Ramën, për përfitim personal”.


Teksa kërkojnë largimin e Bashës, Grupi për PD, propozon krijimi i një këshilli drejtues të përkohshëm deri në bashkimin e të gjithë kontributeve ndër vite për këtë forcë politike.


7 Comments

 1. Po akti i dyt kush eshte? Zgjedhja e Sali Berishes so kryetar inovator i PD inovatore? Hahaha. U ngrit nga varri Enveri.

  1. Berisha ska ambicje or tutkun.

   Berisah e ka mbyllur ciklin e vet ne krye te PD.

   Berisha eshte duke u perpjekur per trashegimine e e PD si parti e shpreses jo parti ordinere sic po kthehet duke u konformuar me humbesit per te ruajtur postet ne parti. edhe pse kryetari mund ti perdore si ti doje trapi.. hiq njerin ver tjetrin

   Berisha ka si qellim trashegimine e PD dhe trashegiminine e tij ne PD. kjo i ben mire PD. Nuk i qan hallin njeri Berishes. Berisha i ka dal zot vetes , ndersa ti pret noi post ne opozite nga luli

   PD ka problem te madh me lidershipin. Tre humbje jane 12 vite ne opozite

   Eshte projektuar humbja e 4rt.

   Vihuni ne rradhe ti lepini bolet edi rames. Kini parasysh se rradha ecen me shpejt nga PS

   1. Ju qente paloqe e keni ngritur endhjerin me Sociopatin Toksik qe vjedhe e shketerron çdo gje qe prek me duart e tija helmuese. Qen bir qeni,me te gjithe kelyshet si ti qe i shkojne pas, o i paloqe!

 2. Llulli Basha i hoqi traret shtepis vetem per hater te mikut.
  Po Demokratet ku jane ketu.
  Zoti Basha brava shifemi ne 2029.

 3. Thërrisni ne parti të gjithë të përjashtuarit e vjetër dhe duke i kërkuar falje biles. Krijoni dhe parti te re po qe nevoja. Gjithashtu krijoni aleanca me LSI duke ja bërë të qartë se tradhtia është e dëmshme për të dy palët. Krijoni një opozitë te bashkuar dhe solide.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu