• |
ide | kryesore

Nicki Minaj kritikohet nga shkencëtari i njohur pas postimeve kundër vaksinës Covid-19

-Instant, Paparazzi, Slider

Shkencëtari dhe fizikanti i njohur  Dr.Anthony Fauci ka reaguar së fundmi ndaj postimit të reperes Nicki Minaj.


Në një postim , reperja ka deklaruar se vaksina kundër Covid-19 ndikon negativisht në sistemet riprodhuese të meshkujve, duke dhënë një shembull të një miku të saj. Mirëpo ,kjo gjë është mohuar nga Dr.Anthony kur është pyetur nga gazetarët gjatë një konference në lidhje me ndikimin e vaksinës në sistemet riprodhuese “Përgjigja për këtë është një ‘jo’ e fortë. Nuk ka dëshmi që ndodh, as nuk ka ndonjë arsye mekanike për të imagjinuar se do të mund të ndodhte, kështu që përgjigjja e pyetjes suaj është ‘jo’”, deklaroi Fauci. Kur u pyet në lidhje me postimet e bëra nga Minaj në rrjetin social Twitter, ai u shpreh se ajo duhet që të jetë më e kujdesshme me postimet që bën dhe që kanë lidhje me virusin.


2 Comments

  1. Po mire ajo se eshte rrepere, po ky gjoja shkencetar si mund te thote pa qene ne dijeni te rastit ne eshte apo jo i vertete? Pastaj, ky Twitter-ri qe bllokoi investigimin e New York Post per Hunter Biden, si ka mundesi qe la te qarkulloje aludimin pa asnje prove por me pasoja mundesisht te renda te njeres qe ka 22 milione ndjekes? Nuk po them qe duhet te censurohej kjo, por si e justifikon censurimin e NYP qe eshte institucion shekullor kur nderkohe lejon kete biben te leshoje c’i degjojne veshet mor aman? Per mua asnjera nuk duhet ndaluar

  2. Dhe fizikanti i njohur. Me kete te fundit ma mushe menjen. Edhe kjo pjeshka ka me shum men se dr, fycka kurva.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.