• |
ide | kryesore

Topalli: Rama dhe Basha u bashkë sot në orën 18.00 kundër Berishës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli thotë se ka një marrëveshje mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit i PD Lulzim Basha. Ajo tha se Rama me Bashën u shfaqën sot në parlament në orën 18:00, pikërisht në të njëjtën orë, kur ish-Kryeministri Sali Berisha mbajti një takim me demokratët.


“Fakti që askush nuk dëgjonte parlamentin sot, programin e qeveisë. Sot ne nuk kemi opozitë. Ke një që quhet opozitë por nuk është opozitë. Unë e kam thënë, ata janë bashkë. Edhe sot kur e lanë në orën 6, është e pabesueshme.


Berisha tha që kryetari është i thyer, në fakt kryetari është i shitur. Ky është problemi juaj, Lulzim Basha është diktator. Shumë thonë se ai nuk ka gjë në dorë, por ai njeri nuk le votë, nuk lë fjalë, nuk lë diskutime”, – tha Topalli në Opinion. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Po ti moj buçe me xhakete, nga ishe fshehur gjithe keto vjet??
  Po ia merrje ne goje tomdoshit apo titpatozit?

  1. O çun i Kristaqit,
   Kur te permendesh zonja Topallin, laje ate gojen e qelbet me blic dhe pastaj parfumose, se ajo nuk eshte si ajo nena/gruja/motra jote e qelbet.
   Piss njeri.

 2. Me kujtohet ne nje takim te organizuar nga Topalli ne zyrat e Kuvendit te Shqiperise, ku pyetjes se perse ja mban anen Berishes me vend e pa vend ajo u pergjigj: “I kam dhane besen” Kjo zonje kur bene kritixismin per Bashen ben mire te na shpjegoje se ku i fillojne interesat e saj e ku fillojne interesat e antareve te Pd. E meqe kjo grua eshte ne nivelin e “beses” mund te na thote se per çfare ja ka dhane “besen” Berishes

 3. Paralajmërimi i dytë i Bashës, përsëri në fjalën e tij në mbledhjen përjashtuese, ishte se kjo që ndodh ishte në të mirë të Berishës dhe… kujtoni… të familjes së tij. Këtu është thelbi. Basha ka bërë divorcin jo vetëm me Berishën, por edhe me familjen që e solli në politikë. Dhe se, do apo nuk do Berisha, nga sjellja e tij, varet edhe fati i familjes së tij. Ishte goditje prej skuthi politik, por e goditur nën brez, ku Berisha nuk mban më. Sa herë që atij i është përmendur familja e tij dhe bëmat e saj, ai vetë është egërsuar deri në shpërfytyrim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu