• |
ide | kryesore

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

-Instant, Lajme

Në video mesazhin, i cili përfshin fotografi nga takimet që Grenell pati me përfaqësuesit e Beogradit dhe Prishtinës, si dhe nënshkrimin e Marrëveshjes së Uashingtonit, Grenell kujton se presidenti Trump solli “krerët e shteteve të Serbisë dhe Kosovës në Zyrën Ovale në shtator të 2020-ës”.


Sipas tij u nënshkrua një marrëveshje historike ekonomike, por që administrata e Biden humbi mundësinë që iu dha atyre nga Trump”.


Grenell shkroi në Twitter se dështimi i madh i ekipit të presidentit aktual Biden është se ai neglizhoi rezultatet e arritura nga administrata Trump në Ballkan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu