• |
ide | kryesore

Mbi 2 mijë raste të reja me Covid në Greqi, 39 jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

39 është numri i viktimave që janë regjistruar sot në Greqi nga koronavirusi. Rastet e reja janë 2255. Shifra është e lartë, por ekspertët kanë parashikuar që rritja do të vazhdojë pasi përpara është stina e vjeshtës dhe situata pritet që të vështirësohet akoma më shumë. 352 pacientë janë të intubuar duke vijuar betejën me sëmundjen në pavijonet e spitaleve të vendit fqinj. Greqia ka marrë disa masa për të parandaluar përhapjen, por sezoni turistik dhe varianti “Delta” kanë ndikuar vështirësimin e situatës nga pandemia.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu