• |
ide | kryesore

Protesta në Tetovë për djegien e spitalit COVID: Drejtësi, përgjegjësi dhe dorëheqje e qeverisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Qytetarët janë ngritur sërish në protestë në qytetin e Tetovës për djegien e spitalit Covid që i mori jetën 14 pacientëve.


Disa prej qytetarëve kërkojnë dorëheqjen e qeverisë Zaev kurse disa të tjeë akuzojnë drejtësinë si të korruptuar.


Ende nuk kanë dalë rezultatet e hetimit për zjarrin në spital, por pas ngjarjes menjëherë dhanë dorëheqjen drejtori dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.
Opozita ka ngulmuar fort në dorëheqjen e kryeministrit Zaev, por ky i fundit nuk e konsideron pa dalë ende rezultatet e hetimeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu