• |
ide | kryesore

Rama nuk humb kohë, i kthen përgjigje Kurtit: Vij në Kosovë me t’u kthyer nga OKB-ja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pozitivisht ftesës së homologut Albin Kurti për të vizituar Kosovën, si kryetar i qeverisë së Shqipërisë në mandatin e tretë. Në një postim në Twitter, Rama falenderon Kurtin për ftesën dhe i bën të ditur se do ta vizitojë Kosovën me t’u kthyer nga Asambleja e OKB.


Reagimi Rames.


Faleminderit @albinkurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona.”

3 Comments

  1. Sic e mendova, ashtu doli. I ka kerkuar Rama Albinit qe ta ftoje ne Kosove, dhe ai e paska ftuar..Te njejten gje qe beri me Letren qe i shkruajti Thaci nga burgu. Ka ardhur koha qe ti vendosni vijen e kuqe Rames, dhe jo ta perkedhelni duke i vene firmen tuaj letrave qe u shkruan ai vete!

  2. për Shqipërinë e Sali Berishën që në vitet e qeverisjes së tij ka pasur një sjellje “mistrece” e deri “gangstere” me popullin e vet në radhë të parë dhe me aleatët në fund të herës.

    Bëhet fjalë për fillesat e Sali Berishës në krye të shtetit shqiptar, kur ende mbante pardesynë e bardhë të lëvizjes së dhjetorit dhe kostumin e qepur në kohën kur udhëtonte në Francë për të bërë analizat e gjakut dhe të jashtëqitjes së ish diktatorit komunist Enver Hoxha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu