• |
ide | kryesore

Shefi i inxhinierisë së Google habit me deklaratën e tij: Truri do lidhet me internetin në vitin 2030

-Instant, F1, Stil

Ray Kurzweil, shefi i inxhinierisë tek Google, ka deklaruar së fundmi se  qeniet humane do të bëhen hibridë që mund të lidhin trurin e tyre me internet nga viti 2030.


Gjatë një konferencës“Exponential Finance” në Nju Jork , Ray u shpreh se truri mund të lidhet me nanobotë, robotë të vegjël të krijuara nga fibrat e ADN-ës, dhe do të jetë në gjendje të shfrytëzojë serverët në cloud për të rritur inteligjencën tonë.“Mendimet tona do të jenë një hibrid i mendimeve biologjike dhe jo-biologjike.Kështu, gradualisht jemi duke përmirësuar veten. Në pikëpamjen time, kjo është natyra e njeriut, të kapërcejë limitet e veta.Ne do të jemi në gjendje të zgjerojmë limitet tona dhe të mendojmë në “cloud”. Ne do të vendosim portat e reve në trurin tonë dhe do të jemi në gjendje të krijojmë një kopje rezervë .Gjithashtu Kurzweil parashikoi se singulariteti teknologjik- kur inteligjenca artificial tejkalon inteligjencën humane do të ndodhë nga viti 2045. Ray ka  bërë edhe më parë parashikime për të ardhmen dhe kanë rezultuar të sakta. Ai parashikoi se njerëzit do të përdorin kompjuterë portativë në vitin 2009, kabllot do të zhduken dhe ekranet e kompjuterëve do të shfaqen edhe tek syzet.


3 Comments

 1. Sipas kesaj teorie i bie qe cpimet ne trup nuk jane edhe aq rastesore , pervec perfitimeve paraprake qe tashme dihen nga spoiler leaks tregojne frike, kontroll, censure, para me t’futme, Informacion corodites, media overkill, mbyllje dhe hapje, distancim social dhe selektive, ushqime skarco, ankohu per te pavaksinuarit, ligji luftes dhe postoblloqe, gati per next gen 666.

  Mesa duket Skynet do te behet vertet realitet. Meqe empire Evil Google e thote.

  Nicki Minaj e ka thirre partia per te reflekuar ne shtepine e bardhe.
  E drejta e fjales dhe e trupit problem i rendesise teper te vecante dhe klasifikuar “QEPE SQUPIN” kur nuk je ne rreshtin e partise globale. Te ndalohet rreptesisht te jesh dele e zgjuar, te duam budalla qe te funksionoje dhe vaksina.

  Urdher partie.

 2. Opa! Ja ku doli! Beni vaksinen qe t’u kontrollojme dhe trute!
  KRIME LUFTE!
  NE 1932-1945 KISHIM YLLIN ME 6 C2PA QE I PERJASHTOI NJEREZIT NGA JETA PUBLIKE SHKOLLA QYTETI , I BURGOSI, I VRAU, I DOGJI, I HELMOI, BERI EKSPERIMENTE MJEKESORE ME TE BURGOSURIT, dhe cuditerisht sot PAS GATI 70 VJETESH KEMI NJE TJETER YLL ME 6 CEPA!
  KEMI TE FAMSHMIN ” GREEN PASS” !!!!!!!
  QE NUK PO LE NJEREZIT TE JETOJNE TE LIRE, POR PO I PERSEKUTON ,PO I PERJASHTON NGA PUNA ,DUKE U HEQUR BUKEN E FEMIJEVE, NUK I LE TE BEJNE JETE SOCIALE DHE KULTURORE.
  A NUK JANE DHE QEVERITE E SOTME “QEVERI FASHISTE”?????
  PER MUA PO! DUKE PERFSHIRE DHE QEVERINE “RAMA”.

 3. Ne fakt tek vaksina mbeti cipi..A u ftofshi m’tajare..me gjithe cip. Pse pak vaksina bejme qe te vegjel, pse pak dhembe mbushim, pak nderhyrje bejme..mbeti per tek vaksina? Idiote!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu