• |
ide | kryesore

U konfirmua në detyrë, ONM kundërshton vendimin për gjyqtaren e Vlorës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjyqtarja e Vlorës, Atalanta Zeqiraj, u konfirmua në qershor në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, por vendimi nuk është aprovuar nga ndërkombëtarët.


Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) u ka paraqitur Komisionerëve Publikë rekomandimin për të ankimuar vendimin në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Procesi i “filtrimit” të gjyqtares në tre shtyllat e Vettingut, doli në përfundimin se gjyqtarja mori vlerësim pozitiv për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin.


Atalanta Zeqiraj përfundoi Shkollën e Magjistraturës në vitin 2014 dhe pas një periudhe stazhi në Gjykatën e Tiranës, e ushtron funksionin prej 7 vitesh në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Vlorë.

1 Comment

  1. O hiqini te gjithe o mos tallni bythen me hajdut lapanjoser.
    Kete e ka zene shurra ndersa kete tjetren jo , kur edhe vete e dine qe e gjithe arkea e “qershive” eshte e shurruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu