• |
ide | kryesore

Fotolajm/ Momenti kur kreu i qeverisë Rama dhe ministrat betohen para presidentit Metës

-Instant, Lajme, Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar para presidentit zgjati vetëm 15 minuta dhe nuk u lejua prania e kamerave. Kryeministri Edi Rama hodhi firmën i pari mbi dekretin për të drejtuar qeverinë. Më pas 16 ministrat, 12 prej të cilëve gra. Rama kur mbërriti në Presidencë u prit nga Edmond Panariti, ndërsa ra në sy se pas betimit u thye tradita dhe nuk u përcollën nga Presidenti Meta.Rama dhe ministrat ecën në këmbë nga presidenca drejt kryeministrisë.

4 Comments

  1. E hengren me buke ate qe dh… per njeri-tjetrin deri die! Hajde besoju ketyre qe nuk kan as bese as Iman! Fuck them!

  2. Meta po mban qendrim dhe nuk ja leshon presidencen ketij hajduti qe po vdes nga inati pse nuk kap dot dhe kete institucion te fundit qe i ka ngel se dhe bytha lulushit doli hapur qe ha prasin e ketij drogaxhiu maniak pervers i cmendur ne maximum per para !

  3. Perfundimsiht LSI u shkri sot. Na thoshe se sdo e dekretoje po te merrte 71 mandate, dhe sot e pret ne presidence. Like hajduti ik hapi rruge te rinjve se LSI smerr asnje vote me Sapo i tradhetove votuesit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu