• |
ide | kryesore

Krijimi i Agjencisë, reagon PD: Ky është mandati i propagandës dhe censurës së ligjëruar me vulë kryeministrore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike e ka konsideruar një ogur të keq për median vendimin e parë të qeverisë ‘Rama 3’ për krijimin e Agjencisë për Mediat dhe Informimin.


Reagimi erdhi nga deputetja Godole e cila shkruan se shoqatat e medias duhet të reagojnë ndaj këtij vendimi që ve në jetë ligjin ‘antishpifje’.


‘Fakti që një ndër vendimet e para të marra sot nga qeveria ‘Rama 3’ qe krijimi i një Agjencie për Mediat dhe Informimin, është ogur i keq për lirinë e shprehjes dhe gazetarinë.

Sepse ky duket që do të jete mandati i propagandës dhe censurës së ligjëruar me vulë kryeministrore!

Sot kryeministri kurorëzoi ligjin ‘antishpifje’, për të cilin mori goditje dy vjet më parë nga të gjitha institucionet ndërkombëtare.

Shpresoj që shoqatat e gazetarëve, Këshilli i Medias dhe Etikës dhe gjithë organizmat e tjera të shprehen kundër kësaj VKM që cenon dukshëm lirinë e shprehjes në Shqipëri’, shkruan deputetja demokrate.

3 Comments

  1. Kjo opozite do i fuse kembet ne nje kepuce KM-se. Dhe Lul Basha pas aktit heroik qe beri me

    Berishen na mbushi mendjen te gjitheve se eshte nje guzimtar i pashoq por qe arrinte deri ketu

    qe te kritikonte mazhorancen e madherise se tij, kete nuk e besonim. Por sa te rrosh do te mesosh.

  2. Do ta zhdukin Cifutet Sorrosian kete komb po i late te shijne. Velijaj dhe rama jane me origjine cifute dhe prandaj i Zgjodhi Sorrosi. Rama e ka gjyshen Cifute nga Bullgaria dhe po ashty vekiaj e ka gjyshen cifute, Ne baze te ligjit cifut po pate nenen cifute atehere je cifut. Ku i rregulloi dhembet Rama? Ne Izrael. Kur vajti rama ne Izrael ai u fal tek tempulli cifut i shenjte. Neshja me Izraelin kur u be ai solli me qindra polic izraelit. Cifutet e kane pasur ne plan ta benin Shqiperina shtet te cifuteve qe ne 1930 dhe eshte e dokumentuar. Ata duan te na zhdukin por ngrihuni dhe luftoni se kjo eshte lufte a jete a vdekje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu