• |
ide | kryesore

Krijimi me ligj i Ministrisë së Propagandës, Gjekmarkaj: Rama po ndërton kolonat ku mbahet tempulli i gënjeshtrave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti dhe kryetari i Komisionit të Edukimit dhe Medias në Kuvendin e Shqipërisë, Agron Gjekmarkaj, ka reaguar lidhur me vendimin më të ri të qeverisë, për të krijuar një agjenci të re të medias. Në shkrimin e tij, Gjekmarkaj e cilëson krijimin e kësaj agjencie, si një instrument propagande në dobi të qeverisë në pushtet. Nga kjo sipas deputetit, e pëson opozita dhe qytetarët, që do të minohen nga e drejta dhe liria e fjalës.


Postimi i Gjekmarkajt:


“Agjensia per mediat” fytyra e mandatit të tretë !

Një qeveri e cila “fitoren” e vet e mbeshteti tek “inxhinjeria elektorale” nuk pritet që të ketë vizione për ta shtuar demokracinë në vend ! E kunderta është e vertete dhe logjike, minimi i saj me të gjitha menyrat ! Shenja e parë pas mashtrimit elektoral ishte vete qeveria ku si sukses paraqiti vetem numerin e madh të zonjave në të por që në vetvete është një ekzekutiv sa qesharak aq i demshem! E para nga ligjerimi publik i prezantimit. Një gjuhë papagalli, me parulla të shperlara dominoi hapesiren akustike të parlamentit. Disa idiotesi varg e vister si dhëmbë ari në gojen e qeverisë shkelqyen gjithëaq ! Asgjë konkrete për të ndihmuar qytetaret pos zërit të qashtër ku spikat r-ja e butë dhe e lemuar !

E demshme se asnjë prejt tyre nuk ka personalitet as prefesional as politik e as publik për të permbushur profilin e ministrit! Shumë mirë permbushin një tjeter rrol atë të hyzmeqarve lepe peqe të Kryeministrit -Vezir i madh !! Akti i dytë pas pispillosjes fotografike që vendimi i keshillit të ministrave per “Agjensinë per mediat” një imitim gebelsian në brendi për të shtuar një tjeter instrument propagande, kontrolli e shantazhi ! Në fund të fundit po bën atë qe di më mirë -po nderton kolonat ku mbahet tempulli i genjeshtrave ë tij ! Është në të drejten e tij si korruptues dhe kontrollues i lirise se fjales dhe demokracisë në këtë vend ta bëjë këtë siç është në të drejten e saj opozita e Shqiperisë për të mbrojtur lirinë e fjales , punetoret e saj, mediat nga shantazhi e presioni e vendosur më shumë se kurrë për çdo beteje në mbrojtje të fjales së lirë!

Sot Opozita ka shume armiq dhe agresore, shoqeria gjithashtu , liritë dhe shpresat po kaq , nje i ri u shtua me “agjensinë” ! Shumë armiq shumë nder ! Beteja për sundimin e ligjit kunder sundimtarve nuk do të ndalet, nuk do të blihet, nuk do të mposhtet ! Ajo do të triumfojë ! Historia e progresit njerzor na e jep këtë leksion !


9 Comments

 1. Keto shkrime qe vijne nga depudete te opozites s’jane gje tjeter vecse ninulla qe perkundin djepin e

  qeverise. te Qeveris me e korruptuar ne Europe, te qeveris qe varferon e mjeron perdite qytetaret, ku

  administrata publike eshte leshuar si e terbuar ne gjoba, ne rushfete, ne korrupsion e majmet ne

  kurriz te qytetareve, dhe shperfill cdo ligj e moral, te qeveris qe ve spiune-patronazhiste per te

  survejuar qytetaret per bindjet e tyre popitike,qe harton lista kush voton PS e kush jo dhe diskriminon

  mos votuesit e saje duke e bere nenen Shqiperi nje njerke per ta , qe perdite i zbon nga kjo toke

  ku me shekuj u vadit me gjak per ta mbrojtur dhe sot ikin prej saje si nga nje murtaje. Nuk eshte

  kjo lloj ninulle ajo qe pret populli opozitar nga perfaqesuesit e opozites ne parlament dhe kryetari i saje

  qe trimerohen per te perjashtuar Sali berishen dhe squllen para KM-se e mazhorances.

 2. Do kishit deshire ju “Rilindas” ta kishit ne anen tuaj,prandaj e sulmoni kaq shume. Shkrimet e tij ju djegin shume,sepse ju jeni mesuar me bythelepires si Mjero Baze e Frrok Cupi

 3. Ky zoteria eshte thjesht nje bythlepires.
  Ben si opozitarr me gjithcka, dhe nga ana tjeter servil i lul Bashes, deri ne neveri. Nje i ashtuquajtur analist , qe hesht ne PD, qe justifikon deri ne idiotsi vendimet amatoreske dhe poshteruese te Kryetarit. Skam pas respekt as pe raMark Markun , por duhet thene qe u tregua dinjitoz dhe parimor me qendrimet dhe levizjen e tij. Kurse ky dhelpra eshte totalisht pa palce., pa kocke pa verteber.

 4. E kishte mire postimin
  Vec fundi me lufte per lirine e fjales qe patetik. Asgje e tille ska per te ndodh dot

 5. Ky qe ka filluar te bej interesantin duke dale perdite ne media eshte bere si ato kurvat e instagramit qe kerkon vemendje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.