• |
ide | kryesore

Rama mbledh qeverinë, i njeh me etikën: Ndalohen udhëtimet e luksit dhe dhuratat me vlerë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama në fillim të mbledhjes së parë të qeverisë në këtë mandat të tretë e ka vënë theksin te domosdoshmëria e hartimit të një aneksi të Kodit Etik të Këshillit të Ministrave. Kreu i qeverisë i njohu me kodin etik që duhet të respektojnë ministrat, përfshirë ndalimin e udhëtimeve të luksit, dhuratat, apo përdorimi i makinës.


“Kodi Etik është në fuqi dhe unë do të them vetëm disa pika kyce. Në kod nuk shkruhet as që anëtarët e qeverisë nuk duhet të udhëtojnë business class, as që duhet të shkojnë në kafene apo të drekojnë në restorant përveç se për ditët e punës. Natyrisht nuk e kam fjalën kure janë me punë jashtë Tiranës. Për udhëtimet e pushimet përgjithësisht janë respektuar dhe kjo ka shenjuar një moment historik. Të shkruhen të gjitha rastet përjashtimore apo të përcaktohet se ministri nuk pranon bileta nga kompani private për veten apo familjen dhe bashkëshortët nuk duhet të përdorin sallën VIP të aeroportit nëse nuk udhëtojnë me ministrin. Ndalohet përdorimi i makinës së ministrit nga familjarët pa ministrin”, tha Rama.


14 Comments

 1. Ik ore palaqo km kujt ja shet keto pordh me rigon e vjedhur kete vend sa ke mundur biles e ke quar ne ate shkall sa po e shqyen tani dhe ja ben gam gam ik ore se s te beson njeri ty kurr e per ket jet.

 2. Hahahahahahahagagagagaahahahahahahahaamhahauahhahahahhaammmmhhhhhuahahahaahahahahaa….a llaatiku i brekve hahahahahahah

 3. Ca bir kurve. Po mire,pse nuk e bere kete qe diten e pare te mandatit te pare? Apo tani po luan si i ndershem,se po lufton per mandatin e 4te?

 4. Po eskortat, bodigardet, dashnoret dhe masazhatoret ne zyra, bllokimet e rrugeve se do kaloje ministri etj etj do lejohen?

 5. E ben kastile,sepse ky ka vjedhur dhjetera milione euro keto 8 vite,dhe duke nma u shfaqur sikur po kursen dhe leket per shpenzime luksi, do te na thote se nuk eshte hajdut

 6. E me ça keni se per popllin,
  per popllin perpiqet

  Njoni duhet te kujdeset per ket çik popull

  Se vete poplli po shef “Perpidhin” ke incenerator channel

 7. Lejohen vetem udhetimet brenda per brenda planetit jo ato te lux Hene Mars e tutje. Dhuratat me vlere se morem vesh deri ne cilen shume lejohen. Tall k… mire e ben. Rruge te mbare te rinjve qe ikin perdite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu