• |
ide | kryesore

Suedia heq Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta ndaj Covid-19

-Instant, Lajme, Planet

Suedia heq Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta ndaj Covid-19. Nuk do të lejohen në vend, ata qe udhëtojnë nga Shqipëria. Ky vendim i marrë nga ministria e Drejtësisë në Suedi pritet të hyjë në fuqi duke filluar nga 20 shtatori. Ndërkohë pjesë e kufizimeve, janë edhe disa vende të të cilat janë hequr nga lista e vendeve të sigurta dhe në këtë mënyrë qytetarët e tyre nuk mund të hyjnë në shtetin suedez.


Pjesë e vendeve me të cilat Suedia mbyll kufijtë pasi i konsideron si jo të sigurta, janë : Armenia, Azerbajxhani, Brunei, Serbia dhe Japonia.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu