• |
ide | kryesore

Tjetër protestë në Tiranë kundër vaksinimit të detyrueshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qindra qytetarë dhe studentë kanë protestuar edhe sot në Tiranë kundër vendimit për vaksinim të detyruar. Ata argumentojnë se vaksinimi me detyrim është shkelje e të drejtës së njeriut. Por ndërkohë pas mjekëve arsimtarëve dhe studentëve me detyrim do të kenë vaksinën të gjithë punonjësit e administratës dhe kompani private me një numër të lartë punonjësish.14 Comments

  1. Do te te mbyllet pidhi i motres mbase….. or prezervativ truri!
   Te tjeret ngrihen oer ndergjegjesimin e shendetit te perbashket, ti qan hall se s’ke ku ben cicin te Blloku, bythec!

   1. nga niveli dukesh qe je shume i qut! Nese te tjeret te besojne do me thene qe jane idiote e moterqire me keq se ti qe nuk kane kuptuar se me ke injorant po flasin..Kam kohe qe nuk kaloj tek blloku po sot do kaloj te pshurr siper…Po te duash te te therres te me mbash karin

 1. se kush eshte idioti do ta kuptosh pas disa vitesh kur do kesh bere 9 doza dhe prap nuk do punosh dot se shoket e tu sapo kan ber me sukses dozen e 10.

 2. Ore po ndryshe nga ca tema te tjera ketu tek Lapsi, sot qenkan mbledh moterqirat.

  Edi Rama me komentuesit e tij plakush moterqira me shume i digjka per kete teme.

  3 nga 6 komentues jane kunder ose ofendojne edhe protestuesit.

  O moterqira, askush nuk shpeton ne kete histori, as ata qe jane me Ramen dhe pro vaksines

  Do shani edhe Altin Goxhaj, nje prej juristeve me te mire ne Shqiperi dhe luftetar i peotestave?

  1. Altin Goxhaj eshte trim,intelektual,elokuent, por eshet armik i vetes.I quan te gjithe te keqinje,qe i vetmi i mire te dali ai.Diku duhet te kapet, se vete nuk ka shans as 1% te fitoje,keshtu qe po humb kohe kot,nderkohe qe mund te ishte shume produktiv.

   1. Dakord jam qe njeriu duhet te permirsohet.

    Sigurisht qe edhe Altini ka nevoje per permirsim.

    Por ne kete rast po ben nje lufte te jashtezakonshme dhe i heq kapelen 1000 here.

    Aty ku Altini eshte gabim per mua, eshte tek narrativa Sorrosit.

    Merret vetem me Sorrosin ( apo edhe Bill Gates) a thua se keta te 2 kontrollojne boten dhe Ballkanin.

    Merr si shembull negativ Hitlerin apo SSte kur Hitleri luftoi kunder po ketyre kilkave qe organizojne sot Plandemine.

    Apo merret me Kinen ( sikur virusi ka dal nga aty) kur jane klikat nderkombetare ne Washington dhe Bruksel qe po bejne vaksine me detyrim dhe jo Kina.

    Sorros Gates, Rockefeller, Rothschild jane peodukte te sistemit American dhe ne sherbim te kilkave nderkombetare cifute qe kane shekuj qe zoterojne boten perendimore

    Sorros dhe OJQ-te e tij jane pjese e sistemit American qe vepron ne forma te ndryshme.

    Pra kur flaism per Sorros dhe zarat e tij ne Shqiperi po flasim per vet zarat e Amerikes dhe kilkave qe e kontrollojne ate

    Pra shkurt dhe qarte, Shqiptaret duhet te clirohen nga zinxhiret e Washingtonit qe te ekzistojne si komb.

    1. Une me gjithe verejtjet per te, dhe qe disa prej tyre sapo i bera, une Altin Goxhajn e shoh si vlere pozitive,qe i duhet shoqerise, dhe do doja qe te permiresohej, por e keqja eshte qe po i rrisni gabimet. Ok, edhe une dakord jam qe ndaj SOROS e ekzagjeron shume, jo se Sorros eshte burre i mire, por ama jo te konsiderosh te gjithe ata qe kane marre nje burse nga Sorros, si armiq, apo akoma me keq te dalesh tani edhe kunder Amerikes,vetem per shkak te Sorros, kur deri dje qe ishte Trump,e mbronit, kjo me duket aventure e panevojshme dhe paqendrueshmeri. Se a e ka fajin Kina apo Amerika per virus, ate e di gjithe bota qe Kina eshet fajtor,dhe ketu paska te drejte Avokati qe mbron kete version (dhe me vjen keq qe ti ke mendim tjeter). Verejtja tjeter per Altinin, Cakon dhe grupin e tyre, eshte se duan te jene te gjithe protagonisti numer 1, dhe rrjedhimisht percahen. A vute re dhe dje, krisjen e panevojshme Cako-Goxhaj ne proteste(qe ne fillim te videos). E njejta gje ndodhi dhe per plehrat kimike, kur megjithese Zirkoni ishte protagonisti kryesor, disa te tjere i moren meritat dhe ne fund u percane. Te njejten krisje,para ca kohesh ne nje miting, Altini ka pasur edhe me Sazan Gurin( nje super intelektual), por me vjen mire qe dje i pashe qe ishin te gjithe bashke. Moralisht ju mbeshtes, por nqs vertete jeni anti-amerikan (gje qe une se besoj) atehere mos humbni kohe kot,dhe mos percani popullin opozitar,sepse ne Shqiperi sdo te kete dhe sduhet te kete vend kurre nje levizje anti amerikane

  2. Altin Goxhaj jurist i afte? Ai zorraxhiu qe vidhte leket e shoqates per mbrojtjen e qytetarit dhe nuk beri asnje ankese? apo ai qe vodhi miliona euro per krijimin e ndermjetesuesve..Zgjohuni se jeni bere me keq se Enveristet qe kujtojne me nostalgji kohet e diktatures..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu