• |
ide | kryesore

Je me Berishën apo me SHBA?/ Si i përgjigjet Edi Paloka pyetjes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar pyetjet që qarkullojnë në sondazhe dhe emisione pas shpalljes “non grata” nga Amerika të ish-kryeministrit, Sali Berisha dhe familjes së tij.


Në një postim që Paloka ka bërë në shkruan se kjo pyetje nuk u duhet bërë demokratëve pasi është “e shëmtuar”.


“Shoh që së fundmi është hedhur e qarkullon një pyetje nëpër rrjetet sociale , herë në formë sondazhi e herë si ftesë për debat: “Me kë jeni, me Sali Berishën apo me SHBA?” Mos ju bëni demokratëve pyetje të tilla se janë të shëmtuara…! Lërjani Ramës dhe lëtyrësave të tij këto diversione,” – shkruan Paloka.

Pas përjashtimit të Berishës nga grupi parlamentar, Paloka është parë shpesh në krah të Berishës. Ai ishte një nga deputetët që e kundërshtoi Bashën edhe në mbledhjen e kryesisë së PD-së. ©LAPSI.al

10 Comments

      1. Fuck you too Faggot. Ju jeni kurvat dhe pederastet Suflaxhinj. Te qi Ameriken kurve vendi i bythqirave dhe i bythzinjve

  1. Do ta zhdukin Cifutet Sorrosian kete komb po i late te shijne. Velijaj dhe rama jane me origjine cifute dhe prandaj i Zgjodhi Sorrosi. Rama e ka gjyshen Cifute nga Bullgaria dhe po ashty vekiaj e ka gjyshen cifute, Ne baze te ligjit cifut po pate nenen cifute atehere je cifut. Ku i rregulloi dhembet Rama? Ne Izrael. Kur vajti rama ne Izrael ai u fal tek tempulli cifut i shenjte. Neshja me Izraelin kur u be ai solli me qindra polic izraelit. Cifutet e kane pasur ne plan ta benin Shqiperina shtet te cifuteve qe ne 1930 dhe eshte e dokumentuar. Ata duan te na zhdukin por ngrihuni dhe luftoni se kjo eshte lufte a jete a vdekje.

    1. Ik or te qifsha baxhellat, u bene bythqiret LGBTI tevfe nxjerrin syte per Sorrosin jo per Ameriken. Pse mer bythqim gjysma e amerikneve qe nuk kane votuar Bidene e halese, jane anti-amerikane sipas teje? Ju qifshin cecent afganet qe keni ne shtepi, bythqir rilindje.

  2. Thjesht. As me Berishën as me Amerikën.Me Pd antikomuniste antisorrosiane.Me patriotët që duan Shqipërinë që kanë vuajtur dikur e po vuajnë tani.Me shqiptarët e vërtetë.

  3. Ne kemi prehur vigjilencen, kur militantet e Berishes ne PD, ju rizgjuan nga thellesia e trurit te tyre primitiv thirjet e komunisteve te kohes se Enver Hoxhes “poshte amerika” sepse ajo goditi Berishen. E ne me te drejte e me shqetesim shtrojme pyetjen ” o njerez jeni me Ameriken, lirine, demokracine apo me ariun ish komunistin Berisha?”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu