• |
ide | kryesore

Basha i përgjigjet akuzave për Berishën: Nuk do lejoj forum anti-amerikan në PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Akuzës së Flamur Nokës se heqja e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së ishte thikë pas shpine për demokratët, Lulzim Basha iu përgjigj duke thënë se nuk do të ketë asnjë forum anti-amerikan në PD.


“Mos thoni gjysem te verteta. Kurre nuk kam deklaruar se ky ka qene vendimi i jetes sime, por ka qene me i veshtiri. Nuk desha qe kete vendim t’ua lija forumeve te PD-se per te mbajtur te bashkuar partine. Ne PD, nuk do te lejoj dhe nuk do te kete grupime kunder amerikane. Ky eshte vendimi ne interes te demokrateve.


Kerkesa per doktorin nuk ka ardhur nga zyrtare te nivelit te trete apo te rangut te ulet. Ka ardhur nga kupola e shtetit amerikan. Informacionet i di une sic i di shume mire edhe doktori dhe qe ju skeni per ti marr veshe kurrë. Vendimi nuk ka me kthim pas.

Nuk mblidhet asnje kryesi apo kuvend se0se smund te ket kuvend antiamerikan” – u shpreh Basha.

Flamur Noka akuzoi Bashën se ka shkelur statutin me vendimin për Berishën, duke shtuar se ai vendim duhej marrë nga Kuvendi Kombëtar i PD-së.

“Nuk ka per te pasur asnje mbledhje te Kuvendit Kombetar, e asnje mbledhje te ndonje forumi tjeter anti amerikan
Basha: Vendimi për sali berishen nuk ka me kthim pas. Pastaj ka nje keqlexim qe behet ose interpretohët ne media. Doktori nuk eshte perhashtuar perfundimisht, nuk eshte lincuar. Ndaj tij jane thene fjalet me te mire. Por sic ka deklaruar edhe vete ai do te ndjek procesin gjyqsor. Dhe derisa e verteta te dal ne shesh do te qendroj jashte grupit. Ai nuk eshte perjashtuar as nga strukturat qe te ishte nevoja per mbledhjen organeve te PD” – u shpreh Basha. ©Lapsi.al 

11 Comments

 1. Dhe Enver Hoxha e mblidhte sa per sy e faqe Kongresin o Lulzime dylberja. Kush je ti qe nuk do lejosh anetaresine apo kryesine te mos mblidhet dhe ta etiketosh antiamerikane vetem ngaqe mbeshtet Berishen? I bie qe ti nuk mund te jesh kryekar pasi nuk ke mbeshtetjen e anetaresise ptandaj largohu se po mban barre te rende mbi shpine

 2. Të thuash antiamerikanë të gjithë atyre që kanë vuajtur sistemin komunist është më të vërtetë poshtërsia e radhës. Ata nuk janë antiamerikanë por janë pro fakteve,pro lirisë,pro rregullit e ligjit gjë që kjo administratë amerikane nuk po e bën.

 3. Ata jane qytetare te lire qe besojne ne Partine Demokratike te vlerave e jo kulisave,njerez me integritet e moral qe duan kete vend e Ameriken me shume se ti e se keto pjellat e ndyra te rilindjes se monstrave qe u bene amerikane ?!?!??!
  Ata qe sdo te pjerdhin fare per ty dhe do te mblidhen jane demokrate e shpirtlire e jo vegla te rregjimit kriminal te edvin rames !!
  Mos bej cubin se te qihet tepelensja ne kembe aty para syve tuaj dhe dashnoret nenkryetare po ashtu !

 4. Blinkeni do shpalli neser te gjith ish-te perndjekurit politike si anti-amerikane.

  Arsyet nuk do ti beje publike,
  sepse i di vetem ai.

  Une mendoj qe arsyeja do jete qe kur Blinkeni lexoi nje 3 faqje permbledhje mbi historine e shqiperise (nuk e mbaroi as faqen e pare se u lodh), u skandalizu dhe u egersua se si guxuan kta njerez te tregonin pakenaqesine ndaj Enver Hoxhes, kur amerika e toleronte vete…

 5. Eshte ne saj te lul bashes ne krye qe rama e mban doren me PD. Ben nje sy qorr, nje vesh shurdh kur ju beni kakardhiqe nese ju doni berishen tju rama me hu mjes, dreke, darke bujrum. Jane politika keto.

 6. Ti nuk je demokrat por ekstra enverist o idiot . Si ore qenkemi antiamerikan se duam demokraci e liri fjale? Po keto jane shtyllat e shtetit amerikan o idiot .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu