• |
ide | kryesore

Berisha për Lulzim Bashën: Ish-kryetari shpalli non-grata bazën e partisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka komentuar fjalën e Bashës në debatin me Nokën në Kreysinë e grupit parlamentar të PD.


Lexo më tej: Çështja Berisha/ Zbardhen debatet në grupin e PD 


Për Berishën, Basha tashmë ka shpallur non-grata edhe bazën e partisë apo anëtarësinë.

“Miq, ish kryetari sot shpalli non-grata bazen e partise! Sb” – shkroi Sali Berisha.

Gjatë debatit me Nokën, Basha theksoi se nuk do të mblidhet asnjë Kryesi apo Kuvend pasi s’mund të ketë grupime antiamerikane.

Nga ana tjetër zyra e PD sqaroi se Basha nuk e ka etiketuar anëtarësinë si antiamerikane në asnjë moment.

Lexo më tej: PD deklaratë: Kryetari Basha nuk e etiketoi anëtarësinë si anti-amerikane, këto janë trillime 

3 Comments

 1. Jam Berishian, por me keto veprime dhe nisma, duke perdorur edhe ndonje lapsus ( ne qofte se nuk i kane shpifje) me shume miq te mi po na neveritet.
  Kam bindjen se po demton shume imazhin e tij.
  Zoti te meshirofte se sukses ne emer te bazes kur USA te ka heq vizen nuk mendoj se do arrish.

  1. O koqe, po çfarë i pandeh nnjerëzi idiotë si vehten.

   O budalla nuk mund të jesh edhe berishian edhe të flasësh si rilindas.

   Unë nuk jam berishian, unë jam më familjen time, me mjerëzit e ndershëm që nuk fitojnë vende pune e privilegje nga Berisha, Rama, Luli Meta etj.

   Por në këtë rast njerëzit e ndershëm mbështesin drejtësinë, nderin , dinjitetin, që duket qartë që janë me doktorin.

 2. Nese nuk pastrohet edhe kete here kjo parti nga keto fosile te shekullit te kaluar, nuk ka per te patur kurre ndryshim ne kete vend. Kur sheh kaq shume euforizem duke zhvlesuar nje njeri , te vjen vertet neveri neveri. Zoti mos past meshir per ju komunista te qelbur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.