• |
ide | kryesore

”Dilni jashtë, tërmet 8 ballë”/ Arrestohet 18-vjeçari, përhapi panik te banorët në Golem

-Instant, Lajme, Të fundit

Një i ri është arrestuar nga policia pasi alarmoi banorët e Golemit një ditë më parë, kur mori një autoparlant dhe bëri thirrje: ”Dilni jashtë, tërmet 8 ballë”. Tashmë i riu do të përgjigjet përpara autoriteteve për veprën penale, “Përhapja e informatave të rreme që ngjallin panik”.

18-vjeçari me iniciale G.A. u kap nga policia dhe do të hetohet nga Prokuroria e Kavajës.


 

3 Comments

  1. ‘Altoparlant’ dhe jo ‘autoparlant’….
    Po keshtu eshte kur s’dini as shqip, as italisht!

    1. Po te pyesesh 80% te popullsise nuk e din si shkruhet ajo fjale.Une shoh shpesh , edhe ne facebook kur shkruajne njerezit bejne 100 gabime ne dy -tre fjali te shkruara.Habitem sepse komentojne si koka shkence dhe gabimet ne drejtshkrim jan si nje 6 vjecar ne klase te pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu