• |
ide | kryesore

Tensionet në kufirin me Serbinë/ “Protestën nuk ua ndalojmë…”- polici i Kosovës iu flet shqip protestuesve serb (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës janë vendosur sot në pikat kufitare me Serbinë në veri të vendit, për të mbikëqyrur zbatimin e marrëveshjes së reciprocitetit për tagrat. E një gjë e tillë nuk ju ka pëlqyer qytetarëve serb, të cilët kanë dalë të protestojnë duke bllokuar rrugën.


Njëri nga pjesëtaret e policisë iu është drejtuar në gjuhën shqipe protestuesve serb duke iu thënë se “Protestën nuk ua ndalon askush, mirëpo rruga duhet të lirohet”. Në një video të publikuar nga mediat në gjuhën serbe, dëgjohet pjesëtari i Policisë së Kosovës duke iu drejtuar shqip protestuesve.


“Ose vazhdoni këndej ose ktheheni mbrapa. Protestën askush nuk ua ndalon por rruga duhet mu liru. Vetëm e lironi rrugën, me protestu protestoni. Besoj që jemi të qartë”, tha ai.

Ndryshe nga sot me vendimin e Qeverisë së Kosovës, asnjë automjet me targa të Serbisë nuk mund të hyjë në territorin e Kosovës.

9 Comments

  1. Keshtu i don mushka drute, derrat serbe kete gjuhe kuptojne, perpara A. KURTI.
    Ore lgbtqeverite e soros, ne Shqiperi dhe ne serbi, A. KURTI, geni i paster shqiptar, ka per t’iu ardhur hakut, jashteqitje te ndyra!

  2. Bravo!

    Le te shkoj ky mjekerbardhi yne, te bej negociatorin. Se ja ka marre doren. Mos te harroj te veshi edhe ato poturet model kawasaki, se i sjellin fat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu