• |
ide | kryesore

Veshjet më të bukura të çmimeve Emmy 2021

-Instant, Paparazzi, Slider

Pas një viti ceremonish virtuale dhe tapetin e kuq me njerëz të distancuar, Çmimet e 73-të të Emmy Primetime më në fund u kthyen të dielën në mbrëmje.


Ngjarja, e cila manifeston talentin më të mirë në televizion, ishte kryesisht virtuale në vitin 2020 për shkak të kufizimeve të koronavirusit. Këtë vit, Akademia e Televizionit lejoi të zhvillohej një ngjarje me pjesëmarrje të kufizuar në rreth 600 të ftuar.


Ndërsa të famshmit e Holliwood-it u kthyen në tapetin e kuq, ashtu bëri dhe shkëlqimi i veshjes së tyre. Nuk vonoi shumë deri në përcaktimin e 10 veshjeve më të mira të këtij viti në Emmy Awards.

1. Anya Taylor-Joy me Dior Haute Couture dhe Tiffany & Co

2. Kerry Washington me Custom Etro dhe De Beers

3. MJ Rodriguez me Vintage Atelier Versace dhe Bulgari

4. Elizabeth Olsen me The Row and Chopard

5. Julianne Nicholson me Giambattista Valli dhe bizhuteri të Nikos Koulis

6. Michaela Coel me Christopher John Rogers, Alighieri dhe aksesorë nga Anne Sisteron 

7. Tracee Ellis Ross me Valentino Haute Couture

8. Gillian Anderson me Chloé

9. Sarah Paulson me Carolina Herrera dhe vathë nga Mateo 

10. Cynthia Erivo me Louis Vuitton dhe Roberto Coin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu