• |
ide | kryesore

Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 55-vjeçare

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Anthony Johnson, ka ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare.


Lajmi është konfirmuar për fansat nga zëdhënësit e Anthony . Ndërkohë, shkaku i vdekjes së tij nuk është zbuluar ende për publikun.“Kemi humbur një ikonë. Ai do të na mungojë shumë. Anthony na ka lënë me kujtime të mahnitshme të buzëqeshjes, aftësive dinamike të aktrimit, por mbi të gjitha për personalitetin e tij të mirë dhe zemrën prej ari. Lutjet tona shkojnë për gruan e tij Lexis, tre fëmijët e tyre dhe mbarë familjen. Ju kërkojnë t’iu jepni privatësi dhe kohë për ta tejkaluar dhimbjen e kësaj humbjeje kaq të madhe”,u shprehën zëdhënësit për mediat.Johnson njihet më së shumti për rolin e Ezalit në filmat e regjisorit F. Gary Gray, “Friday”.  Ai gjithashtu ka luajtur në filmat: “House Party, “Menace II Society” dhe “Lethal Weapon 3”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu