• |
ide | kryesore

(Detaje) Epiqendra e tërmetit dhe fuqia e tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tërmeti që goditi vendin pak minuta më parë shte me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter, me epiqendër 6 km në Jug të Klosit.


Lwkundjet u ndjenw saktwsisht nw orw 4:04 tw pasdites.


Po kështu nga raportimet, mësohet se tërmeti, pwrpos Tiranës, është ndjerë edhe në Krujë e qytete të tjera rreth kryeqytetit.

Kujtojmë se më 21 shtator 2019 një tërmet i fortë tronditi vendin, gati në të njëjtën orë me tërmetin e sotëm në 16:09 duke shkaktuar dëme, fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu