• |
ide | kryesore

Detaje nga situata me Covid në vend/ 30 urgjenca në 24 orë, e moshuara me dy dozat e vaksinës humb jetën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Numri i të shtruarve në të dyja spitalet COVID në vend, COVID-1 dhe COVID-3, ka shkuar në 243, pra është mbushur 90% e kapacitetit të përgjithshëm.


Sipas gazetarit të News 24, Erjon Skëndaj është diskutuar për hapjen e spitalit COVID-4 me 100 shtretër, pasi hapja e spitalit COVID-2 për momentin duket e pamundur, për shkak të rasteve që po trajtohen atje, kryesisht me sëmundje respiratorë.


Ndërkohë, mjeku tregoi se numri i urgjencave ditore ka shkuar në 30 në 24 orë, ndërsa shtoi se për fat të keq, ditën e sotme ka ndërruar jetë nga sëmundja një e moshuar mbi 80-vjeç, e cila para 3 muajsh kishte bërë 2 dyja dozat e vaksinës.

6 Comments

 1. Sa pa fat paska qene e shkreta duhej te kishte bere dozen e 3 si izraelitet! Pertej shakase makabre per te ndjeren ….O TRUSHPELARE COVIDJOTE CFARE DUHET ME QARTE SE KAQ QE TE KUPTONI SE VAKSINAT EKSPERIMENTALE NE RASTIN ME TE MIRE NUK TE MBROJNE, NDERSA NE RASTIN ME TE KEQ BASHKE ME EFEKTET ANESORE ATO PO KTHEHEN NE VRASESE TE VERTETA NE KUPTIMIN E MIREFILLTE TE FJALES!

  1. Po te llogarisesh qindra persona te vdekur e te pavaksinuar kjo eshte ‘normale” dhe hyn ne % e njohur. Perse nuk flet per personat e pavaksinuar e te rinj qe po vdesin rrugeve..sharlatan

   1. Ore klluf i perdorur, nuk eshte ky personi i vetem i vaksinuar qe ka nderrur jete ne Shqiperi.
    Pse nuk nxjerr shteti statistika zyetare cdo muaj te na tregoje sa te vaksinuar kane vdekur??
    Nga te dhenat e shtetve te tjera ky raport eshte 40% te vaksinuar dhe 60% te pavaksinuar, por trendi i vdekjeve tek personat e vaksinuar eshte ne rritje.
    Une kam nje njeriun tim qe ka beredozen e 2 te vaksines para 1 muaji, akoma dhe sot me zor cohet nga krevati dhe ka temperature konstante, asnje institucioni shendetesor nuk i rruhet dhe asnje nuk e klasifikon si efekt anesor te vaksines. Ky rast duhet konsideruar me fat se ka plot qe jane te shendetshem dhe po vdesin nga vaksina eksperimentale.
    Ktej nga Europa ka gjithandej reklama qe kerkojne (njerez) kavje per testimin e medikamenteve, paga eshte 5000€, ju kaqolat boni kavjen falas.

   2. Per ke të rinj qe po vdesin rrugeve po flet o kar me zile?! Për ata që po vriten per pagare drogë apo me aksidente makinash dhe motorrash! Me thuaj vetëm 1 të ri që ka vdekur nga Covidi o moterqire o robqir, të rinj të vdekur nga vaksina ka per ditë o vemje zvarranike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu