• |
ide | kryesore

E dalluan nga kamerat e sigurisë, arrestohet vëllai i Cassanos: akuza është vjedhje me thyerje

-Instant, Sport

Vëllai i Antonio Cassanos, Giovanni, u arrestua me akuzën e vjedhjes, që ndodhi natën mes 9 dhe 10 qershorit në një apartament në Sannicandro, në provincën e Barit. ‘Plaçka’ e grabitur ishte e përbërë kryesisht nga orë dhe bizhuteri, për një vlerë prej rreth 30,000 euro. I njohur gjithashtu si ‘Giovanni u curt’ për shkak të shtatit të tij të shkurtër, ai u njoh nga kamerat e vëzhgimit me video të banesës në fjalë dhe në fund të hetimit u gjurmua dhe u ndalua nga Karabinierët e Modugnos.


Giovanni Cassano ka vepruar me bashkëpunëtorë të tjerë, të paidentifikuar, duke shkelur gjithashtu regjimin e posaçëm të mbikëqyrjes të cilit i ishte nënshtruar. Ai duhet të përgjigjet, ndër të tjera, edhe për posedimin e pajustifikuar të prangave, përdorimin e targave të manipuluara dhe drejtimin e makinës pa patentë, sepse i është hequr. Vëllai i Cassanos ka precedentë për krime kundër pronës, kundër personit dhe posedimit të armëve. Kur ai u gjurmua nga Karabinierët në shtëpinë e tij, ai u gjet në posedim të një telefoni celular, në kundërshtim me detyrimet e mbikëqyrjes speciale dhe në shtëpi ai gjithashtu kishte katër maska të zeza dhe disa paruke.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu