• |
ide | kryesore

Koinçidenca e frikshme/ Në të njëjtën orë, dy vite me parë tërmeti i fuqishëm tronditi vendin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në të njëjtën ditë, pothuajse në të njëtën orë si sot, dy vite më parë një tërmet i fortë tronditi vendin.


Sot më 21 shtator, në ora 4:04 të pasdrekes një tërmet i shkurtër por i fortë lëkundi vendin. Dy vite më parë, më 21 shtator 2019, në orën 4:09 të pasdrekes një tërmet i magnitudës 5.8 me epiqendër në detin Adriatik dhe intensitet 7.5 ballë, 30 km në veri të Durrësit, është ndjerë në të gjithë qytetet e vendit. ©Lapsi.al 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu