• |
ide | kryesore

Prezantohej si i afërm i të fortëve/ Policia arreston 34-vjeçarin për gjobëvenie

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia ka arrestuar një 34-vjeçar në Tiranë, për shtrëngim për dhënie të pasurisë.


I riu prezantohej si nipi i të fortëve dhe kërcënonte qytetarët, që në këmbim të jepnin para. Në pranga ra shtetasi Mark Nikolli.


Detaje nga policia: 

Prezantohej si lidhje e personave me precedent të theksuar kriminal dhe shtrengonte në anë të kanosjes për dhënien e pasurisë shtetas të ndryshëm, vihet në pranga 34-vjeçari.

Sekuestrohen një shumë e konsiderueshme parash dhe dy aparate celular që shërbenim për kryerjen e këtij aktiviteti kriminal.

Sektori i Hetimit të Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë, pas një pune hetimore disajavore, zhvilloi dhe finalizoi operacionin policor të koduar “Pindesing”, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M. N., 34 vjeç, banues me qira në Tiranë.

Ky shtetas, në kohë dhe periudha të ndryshme kohore, ka kanosur për dhënie pasurie shtetas të ndryshëm, konkretisht:

1. Më datë 01.09.2021, ky shtetas ka shtrenguar me anë të kanosjes për dhënien e pasurisë, shtetasin V.K.;

2. Më datë 16.09.2021, ky shtetas ka shtrënguar me anë të kanosjes për dhënien e pasurisë, shtetasin J.B.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu