• |
ide | kryesore

Princesha Beatrice, nënë për herë të parë

-Instant, Paparazzi, Slider

Princesha Beatrice dhe bashkëshorti i saj, Edoardo Mapelli Mozzi kanë mirëpritur në jetë vajzën e tyre.


Lajmi u bë i ditur për mediat nga Pallati Buckingham përmes një deklaratë.“Princesha Beatrice dhe Edoardo Mapelli Mozzi janë të lumtur të njoftojnë ardhjen e sigurt të vajzës së tyre të shtunën, 18 Shtator 2021, në orën 23.42, në spitalin Chelsea dhe Westminster, Londër. Familja do të donte të falënderonte të gjithë stafin në spital për kujdesin e tyre të mrekullueshëm. Lartësia e saj Mbretërore dhe fëmija i saj janë mirë dhe çifti mezi presin ta prezantojnë vajzën e tyre me vëllain e saj të madh Christopher Woolf.” Princesha Beatrice dhe Mozzi u fejuan në shtator 2019 dhe u martuan në muajin korrik të vitit të kaluar, në një ceremoni të fshehtë në All Saints Chapel, Windsor Great Park.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu