• |
ide | kryesore

Rama reagon për reciprocitetin për targat/ Ka një këshillë për Kosovën dhe një për Serbinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka reaguar për situatën e krijuar në Kosovë për reciprocitetin ku janë ndaluar hyrja e makinave me targa serbe.


Lexo më tej: Targat/Tensione në kufirin Kosovë-Serbi. Flet Kurti, reagon Vuçiç 


Përmes një postimi në rrjete sociale, kreu i qeverisë shkruan se duhet shmangur bumerangu i ngrirjes së këtij konflikti në këtë pikë.

“Kosova e ngre problemin me plot të drejtë.Tani që problemi të zgjidhet dhe reciprociteti i targave të garantohet duhet shmangur bumerangu i ngrirjes së konfliktit në këtë pikë (siç ndodhi me tarifën 100%).Duhet që Kosova të dialogojë, Serbia të bashkëpunojë, BE të ndërmjetësojë” – shkruan Rama në Facebook. ©Lapsi.al

3 Comments

  1. Ja, përse dyshohet për Berishën! Ai përherë provokonte dyshimin. Ky njeri, mbartës i aq shumë veseve, i pabesë, pa ide e parime, shpifës etj., shkatërroi gjithçka: ekonominë, ushtrinë, arsimin, Akademinë e Shkencave, drejtësinë, territorin etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu