• |
ide | kryesore

Rolando si Benjamin Button: vitet kalojnë shpejtësia i rritet, lë pas edhe Ibrahimovic

-Instant, Sport

Në moshën 36-vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk pushon së mahnituri. E portugezi udhëton gjithnjë e më shpejt, me sprinte për ‘autovelox’. Rikthimi i tij te Manchester United është në fakt një rekord dhe jo vetëm për katër golat e shënuar në tre ndeshjet e para me Djajtë e Kuq. Pesë herë Topi i Artë nuk ka humbur asgjë nga atletizmi i tij dhe në ndeshjen e fundit të Premier League kundër West Ham e konfirmoi plotësisht: sipas asaj që klubi zbuloi në faqen zyrtare, CR7 ishte lojtari më i shpejtë i ndeshjes, duke vrapuar në fushë me 32.51 km/h.


Njeriu i rekordeve, megjithatë, ka festuar një tjetër vend të parë, sepse me golin e shënuar në Stadiumin Olimpik CR7 ka shënuar në 66 stadiume të ndryshme, të pesë kampionateve kryesore evropiane, duke mposhtur Zlatan Ibrahimovic.

Faqja zyrtare e Djajve të Kuq ekzalton arritjen e portugezit duke e quajtur “të pabesueshëm” dhe gjithashtu ofron statistikat, të gjitha në nivelet më të larta, të këtij fillimi të Premier League: “Vazhdon të tejkalojë kufijtë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu