• |
ide | kryesore

Shtatë jetë të humbura dhe mbi 170 raste me Covid në Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë konfirmon se këtë të martë janë regjistruar shatë humbje jete si pasojë e Covid-19.


Në raportin ditor bëhet e ditur se janë regjistruar edhe 173 raste të reja infektimesh pas testimit të 5.095 mostrave.
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 1,434 pacientë nga koronavirusi.
Aktualisht, në gjithë vendin janë 7,635. raste aktive.
Deri të martën, në Kosovë janë dhënë mbi 1.1 milion vaksina, ndërsa mbi 453,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu