• |
ide | kryesore

Angelina Jolie dhe Brad Pitt sërish në konflikt, shkak prona luksoze

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se Angelina Jolie dhe Brad Pitt  kanë debatuar sërish për një pronë luksoze që ata zotërojnë në Francë.


Sipas mediave, bëhet fjalë për pronën në të cilën dyshja u martua në vitin 2014. Në dokumentin e siguruar nga ‘Fox News’, Jolie akuzohet se po përpiqet të shesë aksionet e saj, duke mos lejuar Pitt t’i blejë ato. Ky i fundit ka deklaruar se kjo është një përpjekje e aktores për të shmangur detyrimet ndaj tij pasi thuhet se ata kishin rënë dakord më parë që t’i jepnin njëri-tjetrit mundësinë për të blerë pronën nëse njëri prej tyre vendos të heqë dorë.


Brad Pitt paraqiti një ankesë në gjykatë duke pretenduar se Angelina Jolie po përpiqet të shesë aksionet e saj në pronën e tyre në Chateau Miraval pa i dhënë atij opsionin e parë për ta blerë atë jashtë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.