• |
ide | kryesore

Daniel Craig: James Bond nuk duhet të jetë grua

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Daniel Craigka folur së fundmi për filmin “No Time to Die”, i 25-ti në serinë James Bond.


Në një intervistë për “Radio Times”, Daniel u shpreh se në seritë e rradhës mund të mendohen role femërore po aq të rëndësishme sa i Bond-it, por pa interpretuar personazhin kryesor. Aktori mori si shembull filmin e ri ku Craig tërhiqet nga MI6 e zëvendësohet nga një agjente me leje për të vrarë e në jetën reale e cila luhet nga aktorja britanike Lashana Lynch.  “Thjesht duhet të ketë role më të mira për femrat. Përse një femër të intepretojë James Bond-in kur mund të ketë role po aq të vlefshme sa i James Bond-it?”, deklaroi aktori. Sa i përket zëvendësuesve të mundshëm të Craig-ut, në listë janë aktorët si : Tom Hardy, Idris Elba dhe Tom Hiddleston.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.