• |
ide | kryesore

FOTO/ Policia largohet duarbosh nga shtëpia e Adriatik Llallës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia u largua duarbosh nga shtëpia e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Forcat e rendit mësynë në banesën e tij pas vendimit të Apelit të Gjykatës së Posaçme që e dënoi Llallën me 2 vite burg.


Uniformat blu kanë kontrolluar shtëpinë e tij në Tiranë, por nuk kanë gjetur gjë. Llalla u dënua me një vendim të formës së prerë me 24 muaj heqje lirie, konfiskim pasurie dhe moslejim të ushtrimit të detyrës zyrtare për 5 vite.


Ai u akuzua për mosdeklarim dhe fshehje të pasurisë. Mediat raportojnë se ish-kryeprokurori ka ikur nga Shqipëria me destinacion Turqinë. Për të pritet të lëshohet një urdhër arresti ndërkombëtar. ©LAPSI.al


4 Comments

  1. Kane shkuar naten sa per show qe ti vleje fantomasit per te opinioni. Sa mire qe ka 1 vit qe nuk e hap me tv se vetem per te manipuluar e kane mendjen te gjitha pushtetet.

  2. MIRËMBRËMA.

    ÇA BONE TIKU ?

    DOLE SIÇ E DIJA ME DUART E PASTRA.

    E patë të gjithë ça mësymje të papritme që i bona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.