• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta bashkëshorti i Tom Ford

-Instant, Paparazzi, Slider

Redaktori i modës Richard Buckley, burri i stilistit Tom Ford, ka vdekur në moshën 72 vjeçare, sipas një deklarate të lëshuar nga përfaqësuesit e markës së modës me emrin Ford.
“Me trishtim të madh Tom Ford njofton vdekjen e burrit të tij të dashur prej 35 vitesh, Richard Buckley,” thanë përfaqësuesit e Ford në deklaratën dërguar CNN Style.


“Richard vdiq paqësisht në shtëpinë e tyre në Los Angeles mbrëmë me Tom dhe djalin e tyre Jack pranë tij. Ai vdiq nga shkaqe natyrore pas një sëmundjeje të zgjatur.”


Buckley ishte titan i botës së mediave të modës dhe shërbeu si kryeredaktor i Vogue Hommes International për gjashtë vjet para se të jepte dorëheqjen në 2005.
Me një karrierë që zgjati mbi 25 vjet, ai mbajti pozicione të shumta të lakmuara në industri, përfshirë redaktuesin e modës në Women’s Wear Daily, redaktor social në Vanity Fair dhe redaktor evropian i revistës Mirabella tashmë jo në. Ai gjithashtu kontribuoi në tituj të tillë si Italian Vogue dhe New York Magazine.
Sipas, Women Wear Daily, Buckley sillej në një mënyrë të butë dhe kushdo që e takonte kishte dashamirësi ndaj tij.
Përsa i përket marrëdhënies me Tom Ford, ky i fundit është shprehur se takimi me të ishte “dashuri me shikim të parë” kur u shkëmbyen në një ashensor gjatë një shfaqeje mode në 1986-ën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu