• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Ulen sërish temperaturat

-Instant, Lajme, Të fundit

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash mbizotërojnë në territorin shqiptar, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në orët e mesditës dhe lagështira e lart në ajër do të ndihmoje në krijimin e shirave të pa përfillshim dhe të izoluar ne ekstremet veri- Pjesërisht në qendër.


Ndërsa paraditja dhe mbrëmja në vendin tonë do të jenë kryesisht në ndikimin e motit të kthjellët dhe kalimeve të lehta të vranësirave. Sipas MetoAlb, temperaturat e ajrit do të bien në mëngjes, por rënie sjellin edhe orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu