• |
ide | kryesore

Policia arreston 9 shoferë, gjobit mbi 1300 të tjerë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle në rrugë kryesore të vendit, kryesisht në Elbasan-Peqin dhe Rinas-Thumanë, duke arrestuar nëntë drejtues makinash si dhe u ndëshkuan 1 mijë e 339 të tjerë për shkelje të ndryshme.


43 leje drejtimi u pezulluan, 395 masa administrative për shpejtësi tej normave të lejuara dhe 65 të tjera për drejtim nën efektet e alkoolit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu