• |
ide | kryesore

Prenë pemët në pyll dhe i ngarkuan në furgonë, arrestohen dy persona në Lezhë

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy shtetas, që dyshohet se prisnin në mënyrë të jashtligjshme pemët janë arrestuar në Lezhë. Policia ka ndaluar 32-vjeçarin me iniciale M.G. dhe 56-vjeçarin me iniciale P.Gj. në vendet e quajtura “Ish-Uzina Rubik” dhe “Qafë Mollë”.


Ata do të hetohen për krim mjedisor. Materialet në ngarkim të tyre janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu