• |
ide | kryesore

Rama kokë më kokë me Erdoganin në SHBA, mediat turke zbulojnë detajet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është takuar në Nju Jork me presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan.


Lajmi është bërë publik nga mediat turke, ndërsa nuk ka ende një njoftim zyrtar.


Sipas Agjencisë së Lajmeve Anadolu, dy liderët janë takuar në kuadër sesionit të 76 të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

Të njëjtat burime raportojnë se takimi u zhvillua me dyer të mbyllura.

7 Comments

  1. Xhamite shumca jane ndertuar nga fondacionet saudite ne shqiperi, qe jane ” aleat” te ameriqise.

    Erdogani vetem nje xhami ka bere ne shqiperi dhe ate me kerkese te shqiptareve.

    Edi rama awq mundesi forn ne biznesa sepse edhe 2 m iliarde euro plus mund te kishte sjell erdogani ne shqiperi.

    1. Xhamite dhe komuniteti muslimman jane ne influencen totale te ekstremisteve turq. Turqia eshte ne krize totale e nuk ka kohe te merret me dumbabistet si ti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu