• |
ide | kryesore

Situata epidemiologjike në vend/ Komiteti Teknik i Ekspertëve vendos për masat antiCovid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur mesditën e sotme lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi. Pasi ka vënë re se nuk ka një përkeqësim të gjendjes, Komiteti ka vendosur se nuk do të ketë asnjë ndryshim të masave anticovid që janë aktualisht në fuqi.


“Nuk do të ketë ndryshim të masave anti covid pasi situata është e qëndrueshme” tha Mira Rakacolli.


Komiteti i Ekspertëve edhe ka informuar mbi situatën aktuale të përhapjes së virusit.  Kujtojmë se kohët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të infektimeve dhe viktimave nga virusi Covid-19.

2 Comments

  1. Komiteti i Birose pollitike te ekspjerdheve te shendetleshit shqipar qenka mbledhur dhe vendosur per detirat e pllanit. O komitet plehrash, kurvash e sharlatanesh, lexoni, e informohuni mire, sidomos sot nga informacionet e JPMorgan (edhe pse banke kane eksperte dhe ekspertize me te mire se ju) kane deklaruar zyrtarisht nje studim afersisht 5 mujor, ku e thone ne menyre precize qe infektueshmeria e variantit ‘Delta’ eshte shume e fryre artificialisht, motivet nuk jepen perse ky fakt, duke e vleresuar sipas studimeve qe perfundimisht infektueshmeria e ketij varianti ne 4 vende te azise, afriken e jugut, ekuador dhe ameriken latine c’mohet te jete 0.02 %, thuajse grip thjesht me shenja dhe jo me pasoja ose efekte. Ne kete studim Europen kurve, qe per fatin tone te keq llogartemi se bejme pjese ne te, nu ke kane perfshire fare ne studim pasi nuk ka qene zone per te cilen duheshin harxhuar fonde per kete studim. Ju o komitetsa sdq vazhdoni, pasi ka njerez qe mbajne shenime, e kur te vije dita per te gjitha mashtrimet dhe problemet qe i keni shkaktuar ketij populli do t’ju duhen shpjegime bindese qe te mos perfundoni prapa hekurave.

    1. Do me thene ti thua qe tani statistikat e mjekeve i beja JP MorganPo ta lexosh me mire raportin (ti nuk di as te lexosh anglisht) JP Morgan flet per fryrjen e investimeve ne burse nga Covid. Per ata qe duan dhe dijne te lexojne, mund te hapin faqen e JP Morgan. Ti po te duash beje po te duash mos e bej por mos fol budallalliqe per te influencuar te tjeret..mjaft

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu