• |
ide | kryesore

U kap duke kultivuar kanabis, arrestohet 54-vjeçari në Lezhë

-Instant, Lajme, Të fundit

Po ashtu, njoftohet se Specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar një 59-vjeçar nga Mirdita. Ky i fundit ka humbur drejtimin e mjetit tip “Benz” ndërsa udhëtonte në një rrugë dytësore në Mirditë. Automjeti ka dalë nga rruga e për pasojë ka mbetur e lënduar një pasagjere që po udhëtonte me të. 55-vjeçarja B. D., ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin e mjekëve.


Materialet procedurale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu