• |
ide | kryesore

Uma Thurman zbulon sekretin e saj : Jam e pikëlluar

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktorja Uma Thurman ka ndarë së fundmi një sekret me fansat e saj.


Për “The Washington Post” , Uma, shkroi një ese për ndalimin e abortit në Teksas duke treguar se vetë aktorja ka pësuar një abort kur ishte adoleshente.“Ky ligj (sipas të cilit aborti ndalohet sapo të dëgjohet një rrahje zemre e fetusit) është një mjet tjetër diskriminues kundër atyre që janë në disavantazh ekonomik, dhe shpesh, kundër partnerëve të tyre.Gratë dhe fëmijët e familjeve të pasura kanë të gjithë të drejtën e zgjedhjes dhe përballen me më pak rrezik. Unë jam e pikëlluar, që ligji i vë qytetarët kundër qytetarëve, duke u mohuar atyre zgjedhjen për të mos pasur fëmijë, për aq kohë sa nuk mund të kujdesen për ta, ose duke shuar shpresat e tyre për familjen e ardhshme që mund të zgjedhin”, rrëfeu Thurman.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu